Święty Mikołaj na Kresach

Drodzy Rodzice,

Pragniemy serdecznie podziękować za wieloletnie zaangażowanie na rzecz pomocy dla naszych sąsiadów. Dzięki staraniom Państwa, olbrzymia pomoc trafiła do dzieci z Łotwy, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Urząd Miasta Częstochowy wraz z Towarzystwem Patriotycznym „Kresy”, przystępuje do organizacji corocznej akcji mikołajkowej dla dzieci: „Święty Mikołaj na Kresach 2023”.

Rozumiejąc, że sytuacja polskich i częstochowskich rodzin jest coraz trudniejsza, chcemy mimo wszystko kontynuować dotychczasowe działania. Każdego roku, dzięki Państwa zaangażowaniu, możemy realizować misję wsparcia naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich.

Nasza pomoc trafi w tym roku do Szumska, Mickun, Jaszun – Litwa; Rezekne – Łotwa; Stary Konstantynów, Borysław, Berdyczów, Humań – Ukraina.

W tym roku zbieramy:

• Książki -lektury dla dzieci,
  • zeszyty,
  • kredki,
  • plastelinę,
  • mazaki,
  • długopisy,
  • ołówki,
  • czekolady,
  • batony orzechowe/owocowe,
  • ciastka zbożowe,
  • dżemy
  • żelki
  • konserwy, ryż/kasza/makaron,

Zbiórkę artykułów prowadzimy do 31.10.2023 r. Artykuły prosimy przynosić do wychowawców klas.

Koordynatorem akcji w szkole są p.Aneta Kot, Monika Kacprzak oraz p. Joanna Orman do których można kierować wszelkie zapytania.

Liczymy na Państwa empatię, zaangażowanie i otwarte serca oraz mając w pamięci dotychczasową pomoc zachęcamy do udziału w akcji „Święty Mikołaj na Kresach 2023”.

Aneta Kot, Monika Kacprzak, Joanna Orman