WIELKANOC Z SIOSTRĄ MILENĄ 2024

W tym roku ponownie Wielkanocna Akcja siostry Mileny dodaje koloru i klimatu w centrum Częstochowy. Z inicjatywy Urzędu Miasta, częstochowskich szkół oraz Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, uczniowie przygotowali w alejach NMP wielobarwne palmy. Palmy zostały stworzone tylko z naturalnych elementów. Zasady były proste – minimalna wielkość palmy to metr, natomiast maksymalnie mogły mieć półtora metra wysokości. Szkoły rywalizowały na najbardziej udane dekoracyjne ozdoby, a efekty ich prac znajdziemy w III Alei. Palmy można oglądać przy pomniku Henryka Sienkiewicza, przed IV LO. Palma naszej szkoły SP10 im. św. Stanisława Kostki oczywiście też cieszyła oko .Uczniowie klasy drugiej z wychowawcą mgr Agnieszką Klimczyk i Ewą Musik z dumą odebrali dyplom z rąk naczelnika edukacji Pana Rafała Piotrowskiego i siostry Mileny. Zdaniem organizatorów nasza palma była najpiękniejsza.........a wybór był niełatwy. Wszystko oczywiście na okoliczność zbliżających się świąt.........