Szkolna gra terenowa "Śladami Konstytucji 3 Maja"

W dn. 30.04.2024 wszystkie klasy brały udział w szkolnej grze terenowej " Śladami Konstytucji 3 Maja". Na początku przywitał nas król Stanisław August Poniatowski , odczytując specjalne przesłanie do uczniów. Chór szkolny przypomniał jedną z najbardziej znanych pieśni " Witaj majowa jutrzenko".   Potem cała społeczność szkolna udała się w wyznaczone na mapie miejsca .  Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć w mieście miejsca związane z upamiętnieniem Konstytucji 3 Maja oraz jej twórcami. Do rozwiązania było też szereg zadań , które realizowano w grupach. Pogoda dopisała, nauka poprze zabawę wszystkim przypadła do gustu :). Wróciliśmy zadowoleni, pełni wiedzy o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszego państwa - Konstytucji 3 Maja 1791r.