Szkoła Podstawowa nr 10 im. św. Stanisława Kostki w Częstochowie

DZIEŃ DZIECKA w lodziarni....i nie tylko

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy pierwszej wybrali się dziś na wspólny spacer. Nasza wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia Starego Rynku, następnie udaliśmy się dalej Alejami, ciesząc się piękną pogodą i miłą atmosferą.

Po drodze pierwszoklasiści odwiedzili lodziarnię, gdzie mogli spróbować przepysznych lodów o wymarzonych smakach. Był to wyjątkowo radosny moment, który sprawił dzieciom wiele przyjemności.

Po słodkiej przerwie ruszyliśmy spacerkiem ulicą Piłsudskiego. Tam mieliśmy okazję podziwiać powstającą budowlę nowego dworca PKP, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów.

Naszym głównym celem była Katedra Świętej Rodziny. Na miejscu naszym przewodnikiem została pani Asia, która w przystępny i ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o najważniejszych elementach świątyni, przybliżając historię ikon oraz ołtarzy.

Był to dzień pełen wrażeń, radości i nowych doświadczeń.

 

DROGIE DZIECI !!!

Samych cudownych przygód i mnóstwa powodów do uśmiechu!